Description
Battery and Power
| Power consumption | 0.1 watts (off);1.10 watts (sleep) |
|---|---|
| Power consumption footnote number | [2] |
| Power | Input voltage: 100 to 240 VAC (+/- 10%), 50/60 Hz (+/- 3 Hz) |
| Power supply type | Internal |
Camera Specifications
| PictBridge supported | No |
|---|---|
| PictBridge description | No |
| Output file format | BMP; JPEG; PDF; TIF |
Connectivity and Communications
| Connectivity, standard | Hi-Speed USB 2.0; Wi-Fi; Bluetooth LE; 1 USB Host; LAN |
|---|---|
| Mobile printing capability | Apple AirPrint; Mopria™ certified; HP Print Service Plugin (Android printing); HP app; Wi-Fi® Direct Printing |
| Mobile printing capability footnote number | [3] |
| Network capabilities | Yes, via built-in Ethernet; Wi-Fi |
Connectivity and Communications
| Wireless capability | Yes, 2.4/5G dual band Wi-Fi, Wi-Fi Direct |
|---|---|
| Wireless technologies | 802.11a/b/g/n/ac; Wi-Fi® |
Dimensions
| Dimension(W x D x H) Footnote Number | [1] |
|---|---|
| Maximum dimensions (W x D x H) | 17.86 x 17.35 x 9.83 in |
| Maximum dimensions (W x D x H) | 453.55 x 440.73 x 249.63 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 19.06 x 11.18 x 16.14 in |
| Package dimensions (W x D x H) | 484 x 284 x 410 mm |
| Pallet dimensions | 48 x 40 x 102 in |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1220 x 1016 x 2590 mm |
| Dimensions (W x D x H) | 16.83 x 14.33 x 9.46 in |
| Dimensions (W x D x H) | 42.75 x 36.40 x 24.03 cm |
| Dimensions with trays up (W x D x H) | 427.54 x 364.00 x 240.25 mm |
Display Specifications
| Display | 3 in (76.2 mm) Touchscreen MGD (Mono Graphics Display) |
|---|
Features
| Functions | Multifunction / All-in-One |
|---|---|
| Product type | Inkjet printers |
Form Factor
| Form factor | All-in-One |
|---|
Memory
| Maximum Memory | 256 MB |
|---|---|
| Memory | 256 MB |
| Standard memory note | Not upgradeable |
Multimedia and Input Devices
| Connection type | Wireless |
|---|---|
| Fax phone features | Yes |
| Fax phone TAM interface supported | No |
Processor
| Processor speed | 800 MHz |
|---|
Supported Operating Systems
| Compatible Network Operating Systems | Windows 11; Windows 10; Windows 7; macOS 10.14 Mojave; macOS 10.15 Catalina; macOS 11 Big Sur; macOS 12 Monterey; macOS 13 Ventura; macOS 14 Sonoma; Chrome OS |
|---|---|
| Compatible Operating Systems | Windows 11; Windows 10; Windows 7; macOS 10.14 Mojave; macOS 10.15 Catalina; macOS 11 Big Sur; macOS 12 Monterey; macOS 13 Ventura; macOS 14 Sonoma; Chrome OS |
| Operating system (supported note) | Windows 10, 7: 32-bit or 64-bit, macOS v10.14 Mojave, macOS v10.15 Catalina, macOS v11 Big Sur; 2 GB available hard disk space; Internet connection; Internet Explorer |
Warranty
| Manufacturer Warranty | With services, software, solutions and support from HP Total Care, you can use, protect and enjoy your HP technology; one-year technical support; one-year or 50,000 pages limited hardware warranty, whichever is earlier from the date of purchase; user replaceable parts have separate warranty periods; access to 24/7 world-class support services through http://www.hp.com/support ; to improve your product experience, please take the time to register at http://www.register.hp.com |
|---|
Weights
| Package weight | 23.54 Ib |
|---|---|
| Package weight | 10.70 kg |
| Pallet weight | 942 Ib |
| Pallet weight | 428 kg |
| Weight | 16.98 lb |
| Weight | 7.70 kg |




Reviews
There are no reviews yet.